Lekcje w Muzeum Mazowieckim

andrzej. Opublikowano w Aktualności

W ramach współpracy z instytucjami kultury na terenie Mazowsza Płockiego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach online, zorganizowanych przez Muzeum Mazowieckie w Płocku. Lekcję pt. Jak Kazimierz Wielki zamek i mury budował przygotował i poprowadził Michał Sobociński. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o projektach gospodarczych i obronnych Kazimierza Wielkiego na obszarze Mazowsza Płockiego. Na przykładzie doskonale opracowanej makiety poznali topografię średniowiecznego Płocka i zobaczyli najciekawsze obiekty architektoniczne miasta z czasów średniowiecza.

muzeum

Tematyka zajęć, związana z historią regionalną, bardzo spodobała się uczniom. Dlatego już w najbliższych dniach wezmą udział w kolejnych lekcjach przygotowanych przez Muzeum Mazowieckie, tym razem poświęconych osadnictwu słowiańskiemu na obszarze Mazowsza Płockiego. W jej trakcie uczniowie dowiedzą się, jakim rodowodem mogą pochwalić się małe miasteczka w okolicach Płocka, w tym Drobin.

Warto podkreślić, że inicjatorem udziału naszych uczniów w lekcjach muzealnych jest Pan Jacek Radecki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Grodzisko MokrzkSzeligi