Nie dopalaj się, bo się spalisz ...

andrzej. Opublikowano w Aktualności

Pod takim hasłem przebiegały warsztaty profilaktyczne dla uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Drobinie. 13 lutego 2019 r. cykl profilaktycznych spotkań w naszej szkole rozpoczął prof. Mariusz Jędrzejko, socjolog, pedagog społeczny, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej.

zmn

Obszarami zainteresowań naukowych Profesora są etiologia i przebieg współczesnych zachowań ryzykownych, uzależnień i patologii społecznych (czynniki determinujące eksperymenty z narkotykami, wpływ uzależnień na dysfunkcje rodziny) oraz zachowania ryzykowne młodzieży, jak również tworzenie programów profilaktycznych adresowanych do nauczycieli, rodziców i uczniów.

W naszej szkole Profesor spotkał się z uczniami – spotkanie dotyczyło profilaktyki zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a następnie poprowadził warsztaty edukacyjno-metodyczne dla Rady Pedagogicznej Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne. Zjawisko, zagrożenia, profilaktyka na poziomie rodziny.

18 lutego wszyscy uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w ZSP w Drobinie wzięli udział w warsztatach Nie dopalaj się, bo się spalisz – co warto wiedzieć o narkotykach i dopalaczach. Warsztaty poprowadził Pan Maciej Szczodrowski z Centrum Profilaktyki Społecznej.

IMG 7944

IMG 7949

IMG 7952

IMG 20190218 095019

IMG 7940